Gotowanie - możesz to robić i Ty!

Dawniej nie wyobrażano sobie bez niej obiadu. Teraz, gdy mamy mało czasu na gotowanie, często z niej rezygnujemy na rzecz drugiego dania. A przecież prawidłowo przygotowana zupa jest źródłem cennych składników odżywczych, takich jak: witaminy, sole mineralne i błonnik. Dzięki temu zupy są zdrowe i bardzo pożyteczne dla naszego organizmu.
Lubią ją nawet ci, którzy nie przepadają za grzybami i zupą grzybową, jest dosyć delikatna, chociaż może być ciężko strawna i stwarza wiele smakowych możliwości. Zupa pieczarkowa może być przyrządzona na wiele sposobów- jednak wszystkie są jednakowo proste- a wszystkie smakują wyśmienicie.
Zupa cebulowa jest zupą bardzo popularną we Francji, ale w całej Europie, także w Polsce jadana jest dosyć często. Historycznie znana jako zupa Przypkowskiego ma swoja polska odmianę. Pomimo skojarzenia z cebulą, która wyciska łzy, zupa z niej potrafi być...słodka.
Jest najpopularniejszą z zup i prostą w wykonaniu, często do rosołu dodaje się koncentrat pomidorowy lub świeże przesmażone na maśle pomidory i doprawia całość śmietaną. Zupa pomidorowa może zostać zrobiona też według innych przepisów i będzie równie smaczna i łatwa do przygotowania.
Lekko kwaskowata, orzeźwiająca i pożywna zupa szczawiowa doskonale smakuje z jajkiem ugotowanym na twardo i kromką razowego chleba. Ale podaje się ja również z grzankami i z białym serem. Można ją zmiksować i podać jako krem. Jak wszystkie kwaśne zupy dobrze smakuje dzień po przyjęciu.
Zupa ogórkowa jest jedną z najpopularniejszych zup jadanych w domu. Traktuje się ją jednak jako danie na co dzień, chociaż ma wiele odmian. Warto ją jeść, bo warzywa kwaszone odznaczają się doskonałymi walorami smakowymi i wysoką wartością odżywczą ze względu na dużą zawartość składników mineralnych i witamin.
Swoją nazwę zawdzięcza temu, że znajdują się w nim krupy – czyli kasze. Polecany w większości lekkostrawnych diet, łagodny dla żołądka- dlatego też jest często podawany dzieciom cierpiącym na dolegliwości żołądkowe. Krupnik jest tradycyjną polską potrawą- w dodatku jest na tyle syty, że może być obiadem jednodaniowym.
Kreator stron www - przetestuj!