Gotowanie - możesz to robić i Ty!

Bigos jest najbardziej polską potrawą ze wszystkich w naszej kuchni, stwarza przy tym wiele możliwości komponowania. Każdy bowiem ma inne ulubione smaki, natomiast w bigosie możemy dać im swój wyraz.
Przyprawy pełnią bardzo ważną rolę w każdej kuchni Niektóre przyprawy i zioła sprawiają, że nasz organizm lepiej trawi pokarmy. Wśród przypraw wspomagających lepsze trawienie można wymienić chociażby jałowiec, majeranek, pieprz cayenne, lubczyk, kminek, miętę, imbir a nawet- cynamon.
Ryba po grecku to danie, o którym w Grecji nie słyszano. Filety z ryby przyrządza się w jarzynach i pomidorowym sosie. W Polsce często gości na stołach- też na stole wigilijnym. Z powodu słodkiego smaku, często smakuje dzieciom.
Zdarza nam się, gdy widzimy jakiś kontrowersyjny obraz lub widok, lub gdy słyszymy szczególną wypowiedź, stwierdzić – to niesmaczne. A przecież nie o smak jedzenia nam chodzi, ale o pewien poziom życia, jego styl.
Cebula należy do najbardziej rozpowszechnionych i lubianych roślin warzywnych i przyprawowych na świecie, znajduje również zastosowanie jako roślina lecznicza. Surowcem zielarskim jest świeża cebula, zbiera się wyłącznie zdrowe i dojrzałe cebule.
Placki ziemniaczane- jedna z najlepszych potraw, podawana może być na wiele sposobów- na słodko- z cukrem, słodką śmietanką, z sosem grzybowym, z sosem myśliwskim, lub z łyżką zwykłej śmietany stołowej.
Kreator stron www - przetestuj!